Plánované akce

Kurz štípání břidlice a výstava velkoplošných fotografií

Chcete si osvojit základy práce s břidlicí? Přijďte si to vyzkoušet na zahradu Muzea břidlice v Budišově nad Budišovkou.

  • 15. říjen - 31. prosince 2022
  • 10:00

Břidlice patří k historickým základům zdejšího stavebnictví. Najdete ji na střechách, v zahradách, v iteriérech i mezi každodenními potřebami nebo luxusními výrobky. Jaké to je, chopit se historického nářadí a odštípnout si vlastní plotnu z bloku kamene? Jaké to je, vystříhat na speciálních nůžkách tašku, tác nebo srdíčko?

Pokud si chcete přičichnout k tomuto historickému řemeslu a příští rok se zapojit třeba do Mistrovství ČR ve stříhání břidlice, jste v Muzeu břidlice vítání. 

Akce se uskuteční v sobotu 15. října od 10 hodin v zahradě Muzea břidlice. 

Zároveň si můžete v prostorách Kulturního domu prohlédnou výstavu velkoplošných fotografií GEOateliér. Představí jedinečné záběry z povrchu i podzemí národního geoparku Krajina břidlice a také představí polského projektového partnera Krajinu sv. Anny a národní geopark Hora sv. Anny, který se rozkládá na jeho území.

Výstava je realizována v rámci projektu GEOateliér: česko-polská spolupráce na propagaci geologicky významných lokalit Slezska, reg. č. CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_013/0002867, který je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu INTERREG V-A Česká republika - Polsko prostřednictvím Fondu mikroprojektů 2014-2020 v Euroregionu Silesia. 

 

 

Zpět

Nenechte si ujít žádné novinky!

Přihlaste se k odběru aktualit a nenechte se připravit o žádné plánované akce.

Odběrem novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

MSK Opavské slezsko Poodri Technotrasa Silesia Nadace Landek

© 2022 All rights reserved

Created by web-evolution.cz