• Čeština
  • English
  • Deutsch
  • Polski

Jste zde

PARTNEŘI

PARTNEŘI PROJEKTU KRAJINA BŘIDLICE:

Investorem a tahounem projektu je:

Středisko volného času Budišov nad Budišovkou
příspěvková organizace
Organizaci zřídilo Město Budišov nad Budišovkou v roce 2012 a mimo jiné jí přidělilo do správy Muzeum břidlice a Břidlicovou stezku.

Na výzvu této organizace k projektu přistoupili jako partneři:

Město Vítkov
Vítkov se od roku 2012 začal věnovat břidlicové tématice. Město dalo vypracovat projekt stezky a malého Imaginária břidlice v Zálužné pod názvem Dědictví břidlice. V roce 2013 proběhla realizace tohoto projektu.
V rámci společného projektu Krajina břidlice se vítkovská aktivita napojí na celkový systém turistických cílů. Vítkov v rámci projektu spolufinancuje několik zastavení, altán a informační elektronický kiosek na náměstí ve Vítkově.

Obec Staré Těchanovice
Delší dobu zvažovali místní občané zřízení naučné stezky. Obec se přidala k projektu a podílí se na spolufinancování několika zastavení na tzv. Svatoňovicko-těchanovické trase.

Obec Čermná ve Slezsku
Na území Čermné ve Slezsku prochází stávající Břidlicová stezka. Obec v rámci svých možností vypomáhá s její údržbou, v čem bude nadále pokračovat. Z iniciativy obce vzešel návrh na rozšíření o nový Čermenský okruh, který obec spolufinancuje.

Obec Svatoňovice
Na území Svatoňovic prochází stávající Břidlicová stezka. Obec v rámci svých možností vypomáhá s její údržbou, v čem bude nadále pokračovat.

Lesy České republiky s.p.
Většina zastavení a stezek je plánována na pozemcích LČR s.p. Organizace však přistoupila k projektu a vzala si jako cíl vybudování dvou nových altánů na stezkách projektu Krajina břidlice ze svého rozpočtu. Altány byly postaveny v roce 2013 na místech Woodboys a Barabové.

Občanské sdružení Kulmstonia
OS usiluje o vybudování několika naučných zastavení na svatoňovických haldách.

Občanské sdružení Zálužné
Sdružení je společně s městem Vítkov iniciátorem vzniku naučné stezky Dědictví břidlice a obnovy kaple v Zálužné. Sdružení organizuje kulturně společenské akce s břidlicovou tématikou. V této činnosti bude nadále pokračovat.

Občanské sdružení Za rozvoj Kružberka
OS vybudovalo v roce 2013 NS - Čermákova stezka, přímo navazující na okruh vedený obcí Staré Těchanovice. Tématicky je zaměřen na budování Kružberského přivaděče aj. Nová Čermákova stezka dispozičně rozšiřuje projekt Krajina břidlice.

Mikroregion Moravice
Mikrioregion Moravice se aktivně k projektu připojil v roce 2013. V obcích byly vybudovány bílé altány s informačními mapami Krajiny břidlice. Turistick cíle Krajiny břidlice jsou zásluhou mikroregionu vyznačeny ve větším území rozpínajícím se severovýchodně od Raduně, Hradce nad Moravicí, Větřkovic, Melče, Moravice až po Podlesí a Guntramovice na jihozápadě.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer